19.11.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w naszej wspólnocie Misje Parafialne. Jak czytamy w liście Ojców Misjonarzy i ks. Proboszcza do parafian: Misje... „to czas, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to co chore uleczyć, to co pokrzywione wyprostować, a za wszelkie dobro podziękować”.

Tegoroczne Misje Święte poprowadzą dla nas Ojcowie Redemptoryści: o. Dyrektor Antoni Paździorko i o. Prof. Zbigniew Podlewski.

Dzisiaj zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym z kazaniem misyjnym dla wszystkich. Msze św. z kazaniem o godzinie 9:00 i 18:00 od poniedziałku do soboty.

W piątek od godziny 11:00 będziemy odwiedzać naszych chorych w domach (prosimy o podawanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresów),  a w sobotę zapraszamy dodatkowo na Mszę św. o 12:00 z błogosławieństwem dzieci oraz matek w stanie błogosławionym. Zakończenie Misji Świętych w przyszłą niedzielę podczas sumy o 12:30. Szczegółowe informacje w otrzymanych ulotkach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Przez cały tydzień czuwać będą w konfesjonałach kapłani. Prosimy o skorzystanie z szansy pojednania sakramentalnego z Bogiem.

 

2.    Zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujcie słowem, lecz czynami”. Możemy okazać czynną miłość naszym bezdomnym braciom, którzy pojawili się na terenie parafii. Jedna z rodzin naszej parafii pragnie udzielić im pomocy, zwłaszcza zimą (ciepły posiłek, odzież). Wszystkich chętnych, którzy pragną pomóc potrzebującym prosimy o ofiary do puszki przy figurze św. Antoniego.

 

3.    Dzielnica Ursynów m. st. Warszawy informuje o bezpłatnych działaniach dla dzieci, młodzieży i rodziców realizowanych w ramach projektu „Przestrzeń dla rodziny”. Informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

4.    Osoby które zamówiły w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godzinie 17:30 informujemy, że te Msze będą odprawione o godzinie 18:00. W tygodniu Misyjnym nie będzie Mszy św. o godzinie 17:30.

 

5.    W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – kapłana, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac – kapłana i Towarzyszy.