15.10.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W Niedzielę za tydzień 22.10 Jego Eminencja ks. Kardynał Kazimierz Nycz odprawi w naszym Kościele Mszę św., a następnie poświęci odnowioną Kwaterę Wojenną na Cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Początek Mszy o godz.13:00 (zwracam uwagę na zmiany godziny z 12:30 na 13.00). Potem podstawionym autokarem i prywatnymi autami udamy się na Cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej.

2. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niesprawność lub chorobę. Ta inicjatywa ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych, czyli preferowanie narodzin najsilniejszych osobników, a eliminowani narodzin najsłabszych. Aby Sejm rozpatrzył projekt należy zebrać pod nim minimum 100 tyś. Podpisów, do skutecznego uchwalenia prawa potrzeba ich jednak o wiele więcej. Po każdej Mszy św. można złożyć podpisy w dzwonnicy. Należy przy tym podać swój numer Pesel.

3. Dziś jest tzw. „Niedziela Statystyczna”. Po mszach liczymy „dominicantes”, czyli wszystkich obecnych podczas niedzielnych nabożeństw. Badania prowadzone są dla potrzeb Kurii Warszawskiej.

4. 15 października to także Dzień Dziecka Utraconego. W naszej Parafii w każdą 3 sobotę miesiąca, czyli najbliższą o godz. 18:00 odprawiamy Mszę Świętą w intencji Rodziny Dzieci Utraconych.

5. Jutro przeżywamy 39 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar Świętego Papieża-Polaka i przez Jego wstawiennictwo kierujemy do Pana nasze intencje. Natomiast w niedzielę za tydzień będzie miało miejsce liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

6. W czwartek o 18:00 będzie odprawiona Msza w intencji rodzin Parafialnego Caritas i wszystkich dobroczyńców. Po Mszy i Różańcu zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Parafialnego Caritas.

7. W najbliższy piątek wspominamy liturgicznie w naszej Parafii „Mater Admirabilis” - wizerunek Matki Bożej Przeciwnej, który znajduje się w ołtarzu głównym naszej Świątyni. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.

8. W najbliższą niedzielę o 19:00 zapraszamy na kolejny Koncert z cyklu „Muzyka u św. Katarzyny”.

9. Przyjmujemy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po deklaracje dla kandydatów zapraszamy każdej Mszy do zakrystii lub w tygodniu do Kancelarii Parafialnej.

10. W tym tygodniu w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w środę Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • w czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, wieczorem Mater Admirabilis
  • w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa