08.10.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o 17:30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2.     Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźcie naprzód z nadzieją”. Dziękujemy Bogu za dar św. Papieża Polaka. Po Mszach św. można złożyć do puszki ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – żywy pomnik dla św. Jana Pawła II – czyli stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

3.     Dzisiaj po każdej Mszy św. w dzwonnicy można zaopatrzyć się w różańce (pochodzące od katolików z Betlejem) oraz rozważania. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na parafialny „Caritas”.

4.     Od tej niedzieli, prowadzimy zapisy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po deklaracje dla kandydatów zapraszamy po każdej Mszy św. do zakrystii lub w dni powszednie do kancelarii parafialnej.

 

5.     W minioną środę ks. Bp. Rafał Markowski dokonał poświęcenia odnowionej zabytkowej figury Matki Bożej, znajdującej się przed naszą świątynią. Remont figury został sfinansowany przez jedną z rodzin (naszych parafian), którzy chcą pozostać anonimowi. Za szlachetność i hojność z serca „Bóg zapłać”.

 

6.     Dobiegają końca prace renowacyjne kwatery wojennej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Poświęcenia odnowionej kwatery dokona J. Em. Ks. kard. Kazimierz Nycz w obecności Wojewody Mazowieckiego. Uroczystości odbędą się w niedzielę 22.10. Najpierw Msza św. o godzinie 13:00 (zwracam uwagę na przesunięcie godziny z 12:30 na 13:00), a po Mszy św. poświęcenie.

 

7.     Za tydzień podczas wszystkich Mszy św. wygłosi słowo Boże ks. Ryszard Halwa z Fundacji Obrony Życia Poczętego. Po Mszy św. będzie można wesprzeć Fundację ofiarą do puszek.

 

8.     W przyszłym tygodniu w liturgii:

    • W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana