01.10.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dzisiaj Niedziela Różańcowa, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w październiku. W niedzielę, prócz dzisiejszej, o 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2.    Dzisiaj po każdej Mszy św. w dzwonnicy będzie można nabyć różne różańce czy rozważania. Drewniane różańce pochodzą od katolików z Betlejem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na parafialny Caritas.

3.    Dzisiaj o godzinie 18:00 zapraszamy na Mszę św. z okazji inauguracji Nowego Roku Akademickiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. We Mszy św. wezmą udział władze uczelni, profesorowie, studenci i zaproszeni goście.

4.    W ostatnią środę odbyło się Pierwsze nabożeństwo modlitewne Wspólnoty św. Charbela. Zebrało się ponad 50 osób. Wizerunek świętego umieszczono w bocznym ołtarzu, a także obrazki z krótkim życiorysem i modlitwą, które można zabrać ze sobą. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w każdą ostatnią środę miesiąca po Mszy św. wieczornej.

5.    Najbliższa środa to wspomnienie liturgiczne św. Franciszka, a także w parafii będziemy gościć ks. Bpa. Rafała Markowskiego, który poświęci odnowioną figurę Matki Bożej, a następnie udzieli Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 17:30.

6.    Czwartek to wspomnienie św. Siostry Faustyny, a zarazem I czwartek miesiąca – wieczorna Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym kapłanie.

7.    W piątek zapraszamy na Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej na Adorację i Uwielbienie Serca Jezusa.

8.    Z kolei sobota to święto Matki Bożej Różańcowej. Pragniemy poprzez wspólną modlitwę dołączyć do wielu inicjatyw odbywających się tego dnia. Odmówimy 4 części Różańca. Pierwszą o godzinie 10:00, następne to 12:00, o 15:00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a ostatnia część wraz z nabożeństwem Fatimskim odmówimy po Mszy św. wieczornej.

9.    Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ale już dzisiaj możemy wesprzeć ofiarą Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia. Stypendyści będą składać krótkie świadectwo, a po Mszy św. zbiórki do puszek.

10.  Ofiary złożone za tydzień przeznaczone będą na inwestycje parafialne.