16.09.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Jutro 17.09. będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Tego dnia o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona Uroczysta Msza św.

 

2.    Także jutro przypada 79 rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. W naszych modlitwach polecajmy Bożej opiece Ojczyznę.

 

3.    We wtorek 18.09. w święto św. Stanisława Kostki, ojcowie Jezuici zapraszają do Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej w Warszawie dzieci i młodzież, aby modlić się za przyczyną swojego Patrona. O godzinie 17:00 spotkanie w Sanktuarium, o 18:00 Msza św. dla dzieci, o 19:00 Msza św. dla młodzieży.

 

4.    W niedzielę za tydzień ks. Paweł zaprasza na spotkanie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców po Mszy św. o godzinie 11:00.

 

5.    Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania we wtorek 18.09. po Mszy św. o godzinie 18:00. Spotkanie w Bibliotece Parafialnej.

 

6.    W roku bieżącym przypada jubileusz 780 rocznicy powstania naszej parafii. Uroczystości z udziałem J. Em. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza są planowane na 25.11. w dniu Odpustu Parafialnego.

 

7.    Wszystkich zainteresowanych informujemy że są dostępne miejsca w wybudowanym kolumbarium na Starym Cmentarzu. Bliższych informacji udziela Zarząd Cmentarzy Służewskich.

 

8.    W przyszłą niedzielę 23.09. zapraszamy na koncert z cyklu „Muzyka u św. Katarzyny” zatytułowany „Iberiada – koncert dawnej muzyki hiszpańskiej”. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. około godziny 19:00.

 

9.    W najbliższy czwartek 20.09. przypada liturgiczne wspomnienie św. Męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana Pawła Chong – Hasang i towarzyszy męczeństwa. W piątek święto  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.