03.09.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dzisiaj o 17:00 zapraszamy na spotkanie Koła Różańcowego.

 

2.     Od 19 do 26 listopada odbędą się w naszej parafii Misje św. Jest to święty czas łaski i nawrócenia dla całej parafii. Misję poprowadzą ojcowie Redemptoryści. Zaproszenie na Misje wraz ze szczegółowym programem otrzymamy na początku listopada.
Abyśmy ten czas duchowej szansy mogli owocnie wykorzystać począwszy od dziś podczas każdej Mszy św. będziemy odmawiali Modlitwę Misyjną. Tekst modlitwy znajduje się na pulpitach ławek.

 

3.     Kończą się prace remontowe przy figurze Matki Bożej sprzed naszego kościoła. Figura ta została ufundowana w roku 1912 przez rodzinę Latoszków. Od tej chwili minęło ponad sto lat, ale dzięki Bogu duch ofiarności w wiernych nie słabnie. Gruntowny remont figury w tym roku sfinansowała rodzina z naszej parafii, która pragnie zachować anonimowość.  Dziękujemy za Państwa ofiarne i skromne serca.
Zamierzamy odnowić drzwi wejścia głównego do świątyni, kratę oraz drzwi od zakrystii. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłym tygodniu przeznaczone będą na inwestycje parafialne.

 

4.     Od września powraca Msza św. o godzinie 17:30 w dni powszednie. Powracają też zwyczajne godziny pracy Kancelarii Parafialnej czyli: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 13:00 oraz 15:00 – 17:00; środa:15:00 – 19:00.

 

5.     W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godzinie 11:00 poświęcimy tornistry i inne przybory szkolne dzieci.

 

6.     Także w niedzielę za tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

7.     W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy scholkę na pierwszą próbę.

 

8.     W tym tygodniu w liturgii w piątek przypada Święto Narodzenia Matki Bożej (M.B. Siewnej). Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, podczas każdej Mszy św. zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.