25.06.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     Wczoraj w liturgii przeżywaliśmy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzisiaj modlimy się w intencji tych, którym św. Jan patronuje – ks. Jana, p. Jana Szumilasa oraz śp. Jana Gierałtowskiego długoletniego organisty naszej parafii.

 

2.     W środę wspominamy w liturgii św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika a w czwartek przeżywamy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę św. z okolicznościowym kazaniem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na tzw. Daninę Piotrową.

 

3.     W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Podczas Objawień Fatimskich Matka Boża wzywała do obchodu 5-ciu pierwszych sobót miesiąca. Tego dnia należy przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św., pomodlić się jedną częścią różańca, odbyć 15 minutową Adorację – rozważanie. Charakter modlitw w pierwsze soboty miesiąca jest wynagradzający Bogu, za nasze grzechy z prośbą o nawrócenie Rosji i Świata.

 

4.     Z radością informujemy, że podjęty przez naszą parafialną grupę ”Caritas”, projekt „łazienka” został zrealizowany. Ostateczny koszt realizacji wynosi ponad 20 000zł z czego jedna część tej sumy została zebrana do puszki św. Antoniego, połowa kwoty pochodzi od indywidualnych darczyńców, resztę dołożyliśmy z budżetu parafii. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, a ks. Tomaszowi za koordynację przedsięwzięcia. Za każdy gest pomocy i miłosierdzia z serca „Bóg zapłać”.

 

5.     W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godzinie 17:30. Przez cały sierpień Kancelaria Parafialna będzie czynna w następujących godzinach:

  • Poniedziałek, wtorek, czwartek – 10:00 – 13:00
  • Środa i piątek – 15:00 – 17:00 (przed południem nieczynna)

 

6.     Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy właściwej pogody oraz bezpiecznego i dobrego wypoczynku.