26.02.2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Ursynowie i w naszej parafii. Obchody objęte są patronatem narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. O godzinie 13:00 na Starym Cmentarzu przy tzw. Kapsule Czasu i przy głazie nad prochami ofiar Informacji Wojskowej złożenie wieńców i zapalenie zniczy. O godzinie 13:30 (po sumie) pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przed naszym kościołem dalsze uroczystości. Zapraszamy do licznego udziału.

2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne, takie jak: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwienie przez wierniejsze pełnienie swoich obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, powstrzymywanie się od zabaw. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku, w Środę Popielcową i tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia. Ponadto w Wielki Piątek i Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy (co do ilości spożywanych posiłków). W Środę Popielcową w naszym Kościele Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem o godzinie 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o 17:00 dla dzieci i po Mszy św. o 18:00 ogólna. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o 17:00.

4. W najbliższy piątek (pierwszy piątek miesiąca) zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe i Drogę Krzyżową.

5. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii informuje, że w bieżącym roku będziemy kontynuowali modlitwę w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych – każdego dnia Wielkiego Postu w innym kościele. Modlitwa rozpocznie się w Środę Popielcową 1 marca w Świątyni Opatrzności Bożej. Szczegółowe informacje na plakacie i na ulotkach pod chórem.

6. W tym tygodniu w piątek 3 marca przypada 10 rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, zaś w czwartek przypada dzień imienin ks. kardynała. W tych dniach szczególnie pozostajemy w modlitwie o naszym Pasterzu.

7. W tym tygodniu współpracujący z parafią artysta plastyk p. Jerzy Maciejowski przywiózł ze swojej pracowni obraz sługi Bożego ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wizerunek ks. Prymasa jak również dostarczony po Świętach Bożego Narodzenia obraz św. Stanisława Papczyńskiego w stosownym czasie zostaną uroczyście poświęcone. Za ofiary złożone na wykończenie obydwu obrazów serdeczne Bóg zapłać.

8. W najbliższą środę o godzinie 19:00 zapraszamy do Sali pod plebanię na spotkanie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Chrześcijańskich.

9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.