11.02.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o 12:30 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy do zatroszczenia się o chorych z naszych domów – pomóc im dotrzeć na wspomniane Msze św.

 

2.    Pragnąc odpowiedzieć na orędzie Papieskie zapraszamy do pomocy niepełnosprawnym z naszej parafii. Ofiary złożone do puszek parafialnego Caritas będą przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Zbiórka przy wyjściu z kościoła.

 

3.    W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. W tym czasie chrześcijanin powinien praktykować czyny pokutne takie jak: modlitwa, jałmużna, uczynki miłosierne, powstrzymywanie się od zabaw. Także post, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje wszystkich od 14 roku życia w każdy piątek. Ponadto w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy – co do ilości spożywanych posiłków.

 

4.    W Środę Popielcową Msze św. obrzędem posypania głów popiołem o godzinie: 7:00, 9:00, 17:00, 18:00.

 

5.    W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież i studentów na Adorację Najświętszego. Sakramentu, a po niej na krótkie spotkanie w sali św. Tereski.

 

6.    Zapraszamy także do uczynków miłosierdzia wobec zmarłych z naszych rodzin. W najbliższym tygodniu , jak i w następnych jest wiele wolnych terminów Mszy św. Aby zarezerwować termin zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.