21.05.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1.    Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 12:30 grono dzieci będzie przeżywało rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach „rocznicowych” i ich rodzicach.

2.    W niedzielę za tydzień 28.05. podczas Mszy św. o godzinie 9:30 J. Em. Ks. Kard. Kazimierz Nycz dokona poświęcenia niedawno wykonanych obrazów św. Stanisława Papczyńskiego i Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wśród zaproszonych gości będzie kustosz Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii, gdzie znajduje się grób Świętego i Siostra z Instytutu Prymasowskiego założonego przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

3.    W tym tygodniu przy udziale Urzędu Wojewody Mazowieckiego przystępujemy do modernizacji kwatery wojennej na Cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Chcielibyśmy połączyć te prace z remontem alei głównej.

4.    W najbliższą środę 24.05. nabożeństwo majowe zostanie odprawione pod krzyżem na ul. Arbuzowej (naprzeciw domu p. Rynieckich). Przed nabożeństwem zostanie poświęcony obraz Matki Bożej umieszczony w kapliczce przy krzyżu. Zachęcamy do licznego udziału.

5.    W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.