Bałkańska przygoda, czyli pielgrzymka do pięciu krajów, zawitamy m.in. do Medjugorie.

       Zapraszamy w niezapomnianą podróż pod hasłem:

Bałkańska przygoda, czyli pielgrzymka do pięciu krajów

Przez Budapeszt do Bośni i Hercegowiny, Chorwacji , Czarnogóry  , Albanii – zwiedzimy przepiękne zabytkowe miasta perełki – Dubrownik i Split, nawiedzimy miejsce spotkań pielgrzymów w Medjugorie, odwiedzimy stolicę Bośni i Hercegowiny – Sarajewo, wstąpimy do Perastu, Kotoru , Budvy, nie pominiemy Zatoki Kotorskiej ( Czarnogóra ); będzie też chwila odpoczynku nad Adriatykiem w Gradacu ( Chorwacja );   a gdzieś pośrodku zawitamy do Tirany, Szkodry, Kruji ( Albania ) 

 

Termin pielgrzymki   14– 22. 08.2017

 

Wyjazd wcześnie rano z Warszawy w kierunku Budapesztu. Przyjazd wieczorem do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, wieczorny rejs po Dunaju,nocleg w Budapeszcie.

Wieczorny rejs po Dunaju, to romantyczna podróż dostarczająca wspaniałych widoków na oświetlone sztucznym światłem budynki .

TIRANA – stolica Albanii, Plac Skanderbega Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku; wieża zegarowa, dzielnica rządowa, uniwersytet, pomnik Chopina i Matki Teresy. Wstęp do głównego meczetu w Tiranie który znajduje się na głównym placu „Skenderbega”. 

PERAST - prześliczna rybacka osada nad Zatoką Kotorską. Jej początki sięgają XIV wieku, kiedy to znajdowała się tu niewielka wioseczka, w której budowane były okręty.  Naprzeciw miasta w malowniczej zatoce leżą dwie niewielkie wysepki; św. Jerzego (nazywana czasami także Wyspą Umarłych ze względu na rosnące na niej cyprysy, przypominające te z obrazu Arnolda Böcklina) oraz Matki Boskiej na Skale (Gospa od Škrpjela). Ta druga stanowi jedyną sztucznie utworzoną wyspą w całym akwenie Morza Adriatyckiego. Znajduje się na niej XVII wieczny barokowy kościół, z ołtarzem dłuta Antonia Kapelano z Genui. Zwiedzanie Sanktuarium - wnętrze kościoła Matki Boskiej na Skale jest bardzo bogato zdobione  i wzorowane na barokowej architekturze włoskich pałaców. 

 

W RAMACH WYJAZDU

DWA DNI NEZAPOMNIANEGO POBYT W MEDJUGORIE

 

Cena pielgrzymki :  340 euro + 1000 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, video,

Opłaty przejazdowe + parkingi

Zakwaterowanie: 9 noclegów , pokoje 2, 3, - osobowe  z łazienkami,

Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji

Realizacja programu pielgrzymki wg. oferty,

Pilot + lokalni przewodnicy,

Ubezpieczenie KL 20000 euro i NNW 10000 zł.

 

Wizy: nie są wymagane, obywatele Polski mogą przekroczyć granicę Chorwacji , Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry i Albanii posługując się dowodem osobistym

 

Więcej informacji i zapisy:

- w kancelarii parafialnej : 22 853 25 25

- u ks. Dariusza: osobiście lub d.noganski@wp.eu

 

 Liczba miejsc ograniczona