04.06.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.     Dzisiaj przeżywamy X Dzień Dziękczynienia w roku św. Brata Alberta Chmielowskiego. Obchodzimy go pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. Główne obrzędy rozpoczną się o 12:00 Mszą św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Po każdej parafialnej Mszy św. można złożyć do puszek ofiarę na budowę Świątyni.

2.     Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Czerwcowe poświęcone Sercu Pana Jezusa. W niedzielę i święta o 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o 18:00.

3.     W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiarność . Tak jak zapowiadaliśmy miesiące letnie to czas intensywnych prac na Cmentarzu, przy odnowieniu Kwatery Wojennej, a także generalny remont wewnątrz zabytkowej plebanii.

4.     Jutro jak w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Msza św. o 18:00.

5.     Zapraszamy na Pielgrzymki. 24 czerwca do Gietrzwałdu, a w drugiej połowie sierpnia na Bałkany – do 5 krajów. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach i na parafialnej stronie internetowej.

6.     Także na stronie parafialnej, możemy zobaczyć relację Parafialnej Grupy Caritas z remontu łazienki naszej niepełnosprawnej parafianki.

7.     Za tydzień w niedzielę na godz. 19:00 zapraszamy na kolejny odcinek „Muzyki u św. Katarzyny”. Tym razem będą to „Psalmy na dworze Jagiellonów”.

8.     Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Wielkanocy rozpoczynając tzw. okres zwykły, charakteryzujący się zielonym kolorem szat liturgicznych. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego
  • Sobota – wspomnienie bł. Bogumiła - Biskupa