20.05.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 12:30 grono dzieci będzie przeżywało rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach „rocznicowych” i ich rodzicach.

 

2.    W niedzielę za tydzień 27.05. J. Em. Ks. Kard. Kazimierz Nycz odprawi w naszym kościele o godzinie 18:00 Mszę św. w intencji Prezydentów R.P. na uchodźstwie ze szczególnym uwzględnieniem osoby Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego – przyjaciela naszej parafii. Msza św. będzie poprzedzona wykładem prof. Mariana Marka Drozdowskiego, znanego historyka. Początek wykładu o 17:30. Tego dnia litania do Matki Bożej odmawiamy indywidualnie.

 

3.    Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które w poprzednią niedzielę po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. za ofiarowany dar ołtarza – paterę komunijną i partię krzeseł, które wykorzystujemy w kościele z racji różnych okoliczności.

 

4.    Kończy się w liturgii okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.