28.05.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.    Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9:30 J. Em. Ks. Kard. Kazimierz Nycz dokona poświęcenia obrazów św. Stanisława Papczyńskiego i sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.

2.    W Najbliższą niedzielę 04.06. będziemy przeżywali kolejne, dziesiąte Święto Dziękczynienia. O godz. 8:00 z placu Marszałka J. Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami św. Alberta Chmielowskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 10:45 przed kościołem św. Sntoniego Marii Zaccari (ul. Jana III Sobieskiego 15) zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski i zaproszonych gości. O godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.

3.    W związku ze Świętem Dziękczynienia w najbliższą niedzielę po Mszach św. będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej ofiarą do puszki.

4.    Dzisiaj przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

5.    Z inicjatywy parafialnej „Caritas” rozpoczął się remont łazienki, doprowadzenie wody i kanalizacji do domu jednej z naszych parafianek, osoby niepełnosprawnej. Koszt prac wyniesie ok 20 000zł. Jeśli ktoś chciałby pośpieszyć z pomocą, to może złożyć ofiarę do skarbonki św. Antoniego.

6.    Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do pięciu krajów bałkańskich. Zwiedzimy m.in. Budapeszt, Tiranę, Sarajewo, Dubrownik. Dwa dni spędzimy w Medjugorie. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

7.    W najbliższy piątek 02.06. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

8.    W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. Wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18:00. W pierwszą sobotę miesiąca 03.06. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pierwszosobotnie i wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania, jedna część Różańca, 15 minut adoracji i rozważania. Zachęcamy do praktykowania Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Tego dnia należy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Komunii św.

9.    W bieżącym tygodniu w liturgii przypada:

  • W poniedziałek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy
  • W środę: Święto Nawiedzenia N.M.P.
  • W czwartek: wspomnienie św. Justyna, Męczennika
  • W sobotę: wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy