25.03.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA

1.      Dziś podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm. O godzinie 19:00 zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej.

 

2.      Od Niedzieli Palmowej zwaną też Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień. Zwracamy uwagę, aby w natłoku przedświątecznych spraw nie zapomnieć o pojednaniu sakramentalnym z Panem Bogiem.

Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii dziś podczas Mszy św., od poniedziałku do środy od godziny 17:30 do ostatniego penitenta, w Wielki Czwartek od 17:30 do 18:00 oraz przez cały Wielką Sobotę od godziny 9:00. W Wielki Piątek nie sprawuje się Sakramentów św. a zatem nie ma spowiedzi.

W Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) zapraszamy na Nabożeństwa:

  • Wielki Czwartek – godzina 18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej
  • Wielki Piątek – godzina 18:00 – Nabożeństwo Adoracji Krzyża św.
  • Wielka Sobota – godzina 20:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Spożywamy tylko postne pokarmy w ograniczonej ilości (jeden raz do syta). W Wielką Sobotę zachęcamy do postu.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8:00 do 17:00. Zachęcamy aby z racji poświęcenia pokarmów nawiedzić Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim.

Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się w Wielki Czwartek i trwa do wieczora w Wielką Sobotę.

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6:00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 8:00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. W Drugi Dzień świąt Msze św. jak w niedzielę.

 

3.      Można jeszcze wesprzeć osoby potrzebujące pomocy materialnej z naszej parafii. Prosimy o składanie darów rzeczowych do kosza przy figurze św. Antoniego, a do puszki ofiarę postną. W najbliższą środę parafialna Caritas dokupi brakujące produkty i rozwiezie paczki do potrzebujących pomocy. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za otwarte serca i ofiarność.

 

4.      Jest już możliwość nabycia miejsc urnowych w nowym Kolumbarium na starym Cmentarzu przy Kościele. Bliższe informacje na ten temat w Zarządzie Cmentarzy Służewskich.

 

5.      Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego – Kancelaria Parafialna i Zarząd Cmentarzy Służewskich – nieczynne.