07.04.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA

1.    Dziś podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm. O godzinie 19:00 zapraszamy na koncert z cyklu: „Muzyka u św. Katarzyny”. W programie arie z Pasji J.S. Bacha.

2.    Od dzisiejszej niedzieli, Niedzieli Palmowej lub Męki Pańskiej, rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym uobecnimy w liturgii najważniejsze wydarzenia zbawcze. W natłoku przygotowań przedświątecznych: zakupów, sprzątania czy przygotowywania posiłków, nie zapomnijmy o najważniejszym – duchowym wymiarze tego Świętego Czasu. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiadamy dziś podczas Mszy św. a od poniedziałku do środy od 17:30. Spowiedź studentów we wtorek od godziny 18:30 do ostatniego penitenta. W Wielki Czwartek spowiedź przed Mszą św. wieczorną od godziny 17:30. W Wielką Sobotę spowiadamy od 9:00 do 18:00.

3.    Członków parafialnej grupy „Caritas” zapraszamy do pomocy w przygotowaniu paczek. Spotkanie w poniedziałek o 18:30. Do poniedziałku można jeszcze składać dary do kosza przy figurze św. Antoniego lub ofiarę do puszki. Wszystkim którzy wsparli potrzebujące pomocy materialnej rodziny, ofiarując paczki żywnościowe lub pieniądze, niech Bóg wynagrodzi za dobroć serca.

4.    Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8:00 – 17:00. Zachęcamy aby przy okazji poświęcenia pokarmów nawiedzić Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim.

5.    Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się w Wielki Czwartek  i trwa do Wielkiej Soboty. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do adoracji.

6.    W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Spożywamy wyłącznie postne pokarmy w ograniczonej ilości. W Wielką Sobotę zachęcamy do postu.

7.    Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy w kościele Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. W wielki Piątek Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godzinie 18:00. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20:00.

8.    Msza św. rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godzinie 6:00. W pierwszy dzień Świąt nie ma Mszy św. o godzinie 8:00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze św. według porządku niedzielnego