9 kwietnia w Niedzielę Palmowa o godzinie 19:00 zapraszamy na koncert z cyklu "Muzyka u św. Katarzyny". Bachowskie dzieła o męce Pańskiej są najwybitniejszymi osiągnieciami pasyjnej muzyki europejskiej pozostające do dziś niedościgłym wzorem dla kolejnych pokoleń kompozytorów. Słuchanie tej muzyki zwłaszcza w kontekście Wielkiego Postu przenosi nas w świat artystycznego przeżywania tego najważniejszego chrześcijańskiego święta.

Niedziela, 9 kwietnia 2017 r., godz. 19.00

Arie z Pasji J.S. Bacha

 

9 kwietnia w Niedzielę Palmowa zapraszamy na koncert z cyklu Muzyka u św. Katarzyny, w programie którego znajdą się m.in. arie z arcydzieł muzyki barokowej, a jednocześnie sztuki pasyjnej Pasji wg. Św. Jana i wg. św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha oraz utwory instrumentalne. Bachowskie dzieła o męce Pańskiej są najwybitniejszymi osiągnieciami pasyjnej muzyki europejskiej pozostające do dziś niedościgłym wzorem dla kolejnych pokoleń kompozytorów. Słuchanie tej muzyki zwłaszcza w kontekście Wielkiego Postu przenosi nas w świat artystycznego przeżywania tego najważniejszego chrześcijańskiego święta. Arie Es is vollbracht (Wypełniło się), czy Erbarme dich mein Gott (Zmiłuj się mój Boże) które m.in. zabrzmią na koncercie, zachwycają pięknem i dramatyzmem. Usłyszymy je w wykonaniu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej oraz warszawskiego zespołu VillaNova specjalizującego się w wykonywaniu muzyki barokowej na instrumentach z epoki.

  

Anna Radziejewska – alt

 

Zespół VillaNova

Jacek Urbaniak – flet prosty

Paweł Zalewski – viola da gamba

Michał Sawicki – pozytyw

Joanna Morska – skrzypce,  kier. artystyczny

W programie arie z arcydzieł Jana Sebastiana Bacha: Pasji wg św. Jana

i wg św. Mateusza oraz utwory instrumentalne

 

Anna Radziejewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu Jerzego Artysza (dyplom z wyróżnieniem w 1998). Na scenie operowej artystka zadebiutowała w 1995 w Teatrze Wielkim w Warszawie partią Bony w Wyrywaczu serc Elżbiety Sikory. Od 1999 współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, gdzie kreuje czołowe partie mezzosopranowe w operach między innymi Claudio Monteverdiego (Messagera w Orfeuszu, Ericlea w Powrocie Ulissesa do ojczyzny, Arnalta w Koronacji Poppei), Georga Friedricha Haendla (partia tytułowa w Rinaldo), Wolfganga Amadeusa Mozarta (Dorabella w Così fan tutte, Giuditta w La Betulia liberata, Annio w La clemenza di Tito), Gioacchino Rossiniego (Arsace w Semiramide, Rosina w Cyruliku sewilskim, Pippo w Sroce złodziejce), Piotra Czajkowskiego (Olga w Eugeniuszu Onieginie).

 

Zespół Barokowy VillaNova, który powstał w styczniu 2012 r. z inicjatywy skrzypaczki Joanny Morskiej, specjalizuje się w wykonywaniu kameralnej muzyki europejskiej okresu Baroku skupiając w swym gronie znakomitych wokalistów i muzyków warszawskich grających na kopiach instrumentów z epoki.

 

 

Projekt "Muzyka u św. Katarzyny" współfinansuje Miasto st. Warszawa - Dzielnica Ursynów