03.06.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś przypada XI Święto Dziękczynienia obchodzone pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość”. O godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

 

2.     Jutro (04.06.) przypada 30. Rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji
ks. Kard. Kazimierza Nycza. Szczególnie tego dnia otoczmy naszymi modlitwami Dostojnego Jubilata.

 

3.     W najbliższy czwartek zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Po Mszy św. poświęcenie wianków.

Także tego dnia, rozpoczynamy nową inicjatywę w naszej parafii – Modlitwę Różańcową za Kapłanów. Wszystkich chętnych zapraszamy po Mszy św. o 18:00 na Adorację i odmówienie całego Różańca w intencji Kapłanów. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom którym drogi jest Kapłan i modlitwa za niego.

 

4.     W piątek 08.06. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 18:00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

 

5.     W niedzielę za tydzień 10.06. o godzinie 12:15 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Polska Rodziną Silna” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału szczególnie rodziny z dziećmi.

 

6.     Rozpoczęły się Nabożeństwa Czerwcowe. W naszej parafii zapraszamy na te nabożeństwa w niedziele i święta o godzinie 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18:00.

 

7.     Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za pobożny udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy naszym parafianom z ul. Fosa – za udekorowanie drugiego ołtarza. Dziękujemy też ministrantom, jak również dzieciom
I-szo Komunijnym i Rocznicowym, a także naszym parafianom którzy tradycyjnie od wielu lat reprezentują parafię św. Katarzyny, na centralnej procesji Bożego Ciała.