07.05.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterzy Kościoła oraz o święte powołania zwłaszcza z naszej parafii.

2.    W sobotę 13 maja w Archidiecezji Warszawskiej odbędą się uroczystości związane z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Miejscem uroczystych obchodów będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie – Ursusie. Również w naszej parafii zapraszamy tego dnia (sobota 13.05.) do wspólnego przeżywania „Popołudnia i wieczoru fatimskiego”. Program:

  • 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, rozważanie
  • 18:00 Msza święta

Po Mszy św. dalej modlimy się na różańcu. Matka Boża w Fatimie wzywa do odmawiania różańca i nawrócenia w intencji Rosji i Świata dlatego będzie dużo modlitwy różańcowej a także będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

3.    W najbliższą niedzielę 14.05 podczas Mszy św. o godzinie 12:30 grono dzieci przystąpi w naszej parafii po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Dzień Pierwszej Komunii św. to niezwykle ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla bezpośrednio zainteresowanych ale także dla całej parafii. Dzieci i ich rodziny polecamy naszym modlitwom.

4.    Jutro (8.05.) przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa, Męczennika – głównego patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem okolicznościowym o godzinie 18:00.

5.    Ofiary które złożymy za tydzień na tacę przeznaczone będą na inwestycje parafialne. W tym roku planujemy m.in. odnowienie kwatery wojskowej na cmentarzy przy ul. Wałbrzyskiej, remont dachu na budynku Zarządu Cmentarzy, poprawki blacharskie na dachu plebanii, oraz ewentualnie remont drogi prowadzącej na Cmentarz Stary. W dalszej perspektywie czeka nas remont generalny zabytkowego budynku plebanii.