24.12.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

1.    Dzisiaj po Mszach św. można zabrać z kościoła przekazane nam przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Niech jego blask rozświetli nasze domy zwłaszcza podczas Wieczerzy Wigilijnej.

 

2.    W minionym tygodniu dwaj nasi księża wikariusze ks. Tomasz i ks Dariusz przeżywali dzień swoich imienin. Składamy im nieco spóźnione, ale z serca płynące życzenia Mocy Bożej i radości ze służby Chrystusowi. W duchowym prezencie niesiemy Wam Drodzy Kapłani nasze modlitwy.

 

3.    Wigilia to wyjątkowy dzień w ciągu całego roku. Tegoroczna wigilia wypada w niedzielę, a zatem Msze św. odprawiane są od 8:00 do 12:30. Z przyczyn oczywistych nie będzie Mszy św. o godzinie 18:00. W tym czasie będziemy w gronie najbliższych gromadzić się przy stołach wigilijnych. Chociaż z racji niedzieli, post dziś nie obowiązuje, to jednak podczas wieczerzy spożywamy tradycyjnie postne potrawy.

 

4.    O północy rozpocznie się Pasterka, ale zapraszamy pół godziny wcześniej na 23:30 aby wspólnie pokolędować.

 

5.    W tym tygodniu dotarły dary żywnościowe i chemiczne do wszystkich naszych parafian objętych opieką parafialnej „Caritas”. Bardzo serdecznie dziękujemy szlachetnym ofiarodawcom za ofiary rzeczowe i finansowe. Dziękuję też opiekunowi parafialnego zespołu „Caritas” ks. Tomaszowi i wszystkim którzy pomagali w dystrybucji darów. Ks. Tomasz i siostrze Miriam dziękuje za przygotowanie i wystrój szopki.

 

6.    Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11:00, dzieci które najgorliwiej uczestniczyły we Mszy św. roratniej otrzymają drobne nagrody,  gdyż najważniejszą nagrodą za naszą pobożność jest sam Pan Jezus. Wszystkim uczestnikom rorat, jak również księżom za ich celebrowanie, spowiedź, przygotowanie serdeczne „Bóg zapłać”. Szczególnie dziękuję ks. Dariuszowi za koordynację rorat.

 

7.    W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godzinie 8:00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę. W Drugi Dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym. 26.12. o godzinie 19:00 zapraszamy na koncert kolęd.