17.12.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dobiega końca wyjątkowo krótki w tym roku Adwent. Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 ostatnie Roraty. Podsumowanie Mszy św. Roratnich i rozdawanie nagród dla najgorliwszych uczestników w niedzielę 24.12. podczas Mszy św. o godzinie 11:00.

 

2.     W najbliższą niedzielę 24.12. Wigilia. To nietypowa sytuacja, a zatem nietypowe okoliczności. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym tylko do południa. Z przyczyn oczywistych (wieczerza wigilijna) nie będzie Mszy św. o godzinie 18:00.  Z racji niedzieli w ciągu dnia nie obowiązuje post, jednak przy samej Wieczerzy Wigilijnej zachowujemy post, spożywając tradycyjne potrawy.

 

3.     Jeszcze w tym tygodniu można składać dary do kosza przy figurze św. Antoniego i ofiary pieniężne do skarbonki. Potrzebującym można pomóc nabywając w dzwonnicy po Mszach św. świece „Caritas” lub książki. Także w dzwonnicy można nabyć bardzo praktyczny Ewangeliarz na 2018r. Ewangelia na każdy dzień z rozważaniem i modlitwą jest to pomoc dla tych, którzy na co dzień pragną czytać Słowo Boże. Cena – 10zł.

 

4.     Dzisiaj po Mszach św. można pod chórem nabyć opłatki na stół Wigilijny. Ofiary uzyskane z opłatków wspomagają po części Siostry Sakramentki (wypiek i sprzedaż opłatków stanowi główne źródło utrzymania i funkcjonowania Sióstr), po części cele parafialne.

 

5.     Przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku - zapraszamy do spowiedzi przedświątecznej od godziny 17:30. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę lub „na później”.