10.12.2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Zapraszamy na Roraty. Przypominamy, że Msza św. roratnia odprawiana jest w naszej parafii w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godzinie 7:00, a w środy i soboty o godzinie 18:00. Po porannych Roratach zapraszamy na kawę, a dzieci na gorące kakao. Jest to okazja do spotkania się z duszpasterzami i wzajemnej integracji.

 

2.    Dzisiaj podczas Mszy św. poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania opłatków w parafii, gdyż w ten sposób pośrednio wspomagamy Siostry Sakramentki, które wypiekają dla nas opłatki co stanowi główne źródło utrzymania i funkcjonowania sióstr. Ich charyzmatem jest „Wieczysta Adoracja” Najświętszego Sakramentu. Opłatki będzie można nabyć w niedzielę po Mszach św. pod chórem, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej.

 

3.    Zachęcamy do składania ofiar do puszki przy figurze św. Antoniego oraz darów rzeczowych do kosza. Dary te zostaną przed świętami rozdzielone pomiędzy najbardziej potrzebujących pomocy materialnej naszych parafian. Biednych będzie można także wesprzeć kupując w dzwonnicy świece „Caritas” oraz książki o tematyce religijnej. Również w dzwonnicy są do nabycia Ewangelie na 2018 rok i rozważania na każdy dzień roku oraz modlitewniki. Teksty Ewangelii będą pomocne dla tych którzy chcą pogłębić swoją więź ze Słowem Bożym.

 

4.    Na Spotkania Biblijne zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w każdy piątek o 19:30.

 

5.    Zebranie Ministrantów w sobotę o 10:30, a Scholka dziecięca spotyka się w niedzielę o 9:30 w Bibliotece.

 

6.    Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Kościół na wschodzie.