• Życzenia świąteczne

  dodano: 23.12.2016

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  więcej... • Koncert kolęd pt. „Narodził się nam zbawiciel…”

  dodano: 22.12.2016

  Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt. „Narodził się nam zbawiciel…”, który odbędzie się 26 grudnia br. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 . Wstęp wolny.

  więcej... • Roraty o smaku i zapachu Jerozolimy.

  dodano: 13.12.2016

  Dziś po Mszy Roratniej piliśmy kawę z kardamonem, była baklawa i zapach kadzidła z via Dolorosa z Jerozolimy. Więcej na zdjęciach. • Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

  dodano: 29.11.2016

  Pragniemy ożywić życie duchowe parafian, przez gorącą modlitwę, o którą prosił nas Pan Jezus przez świętą Marią Małgorzatę Alacogue. Kto pobożnie będzie odprawiał Pierwsze Piątki Miesiąca dostąpi szczególnych łask. Zapraszamy już w piątek na Mszę świętą o godz. 18:00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa. • Projekcja Filmu: „Ufam Tobie” Niedziela 11 grudnia o 19:00.

  dodano: 17.11.2016

  „Ufam Tobie” to film o Bożym Miłosierdziu rozlewającym się na cały świat.

  więcej...

 • Modlitwa Wypominkowa.

  dodano: 28.10.2016

  We wtorek 1 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Wszystkich Świętych a 2 listopada wspomnienie Wiernych Zmarłych. W tych dniach odwiedzamy groby naszych drogich zmarłych. Piękny grób, światła, kwiaty to ważne, zewnętrzne oznaki szacunku i pamięci o zmarłych. Jednak jedyną efektywną formą pomocy jakiej możemy im udzielić jest modlitwa. W tych dniach przyjmujemy na modlitwę wypominkową:

  W piątek 28.10 od 13:00 na Starym Cmentarzu
  W sobotę 29.10 od 11:00 na Starym Cmentarzu i od 11:00 na Cmentarzu przy ul.Wałbrzyskiej
  W niedzielę 30.10 na obydwu cmentarzach od godz. 10:00
  W poniedziałek 31.10 na obydwu cmentarzach od 14:00
  1.11 We Wszystkich Świętych na obydwu cmentarzach od 8:00

  więcej...

 • Przygotowanie do Bierzmowania.

  dodano: 22.09.2016

  Spotykamy się w II niedzielę miesiąca po wieczornej mszy św.(o godz. 18.00), która jest dedykowana dla kandydatów. Cotygodniowe uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii, jest warunkiem koniecznym, nie wymagającym uzasadnienia. Ponadto kandydaci zobowiązani są do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach życia Kościoła w roku liturgicznym (nabożeństwa różańcowe, roraty), a także w inicjatywach wspierających wspólnotę parafialną.
  W przygotowaniu może uczestniczyć młodzież od trzeciej klasy gimnazjum. W przypadku młodzieży szkolnej warunkiem przyjęcia do grupy kandydatów do bierzmowania jest uczestnictwo w katechezie szkolnej (wymagane jest pisemne poświadczenie uczestnictwa). W przygotowaniu mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, które nie przyjęły tego sakramentu w wieku szkolnym. Spotkania prowadzi ks. Dariusz.
  Chętni aby jeszcze dołączyć do grupy, proszeni są o kontakt z ks. Dariuszem (d.noganski@wp.eu) lub pozostawienie w zakrystii lub kancelarii parafialnej kartki ze swoimi danymi (imię i nazwisko, rok urodzenia, nr telefonu, adres E-mail). Zgłoszenia przyjmujemy do końca października.

 • Przygotowanie do I Komuni Świętej.

  dodano: 22.09.2016

  Przygotowania do przyjęcia sakramentu Eucharystii prowadzi ks. Dariusz. Spotykamy się w III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11:00.
  Chętni aby jeszcze dołączyć do grupy, proszeni są o kontakt z ks. Dariuszem (d.noganski@wp.eu) lub pozostawienie w zakrystii lub kancelarii parafialnej kartki z danymi (imię i nazwisko, rok urodzenia dziecka; kontakt do rodziców: nr telefonu, adres E-mail). Zgłoszenia przyjmujemy do końca września. • św Katarzyna

  dodano: 01.08.2016

  Według legendy urodziła się w Aleksandrii w Egipcie i była córką króla Kustosa. Przez lata uchodziła za jedną z najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego, jednak współcześni badacze podważają jej istnienie. Prawdopodobnie za podstawę legendy o Katarzynie z Aleksandrii posłużył życiorys Hypatii z Aleksandrii.

  Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat. Otwarcie krytykowała prześladowania chrześcijan i postępowania cesarza Maksencjusza lub Maksymiana, żonę którego nawróciła na chrześcijaństwo. Wyrok śmierci zapadł po dyspucie religijnej, w której Katarzyna okazała się bieglejsza od pięćdziesięciu mędrców niechrześcijańskich, część z nich nawracając. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy cesarz skazał Katarzynę na śmierć po torturach; odstąpiono od łamania kołem po zniszczeniu narzędzia tortur przez anioła i wyrok wykonano przez ścięcie. Wśród najstarszych autorów, wspominających Katarzynę, byli święty Rufin i Euzebiusz z Cezarei Palestyńskiej. • Księżowski Klub Motocyklowy.

  dodano: 30.07.2016

  Jaką należałoby podać datę ukazującą początek naszej historii? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dla każdego z nas to będzie inna data, związana z początkiem jego osobistej przygody z motocyklem. Niektórzy z pośród nas próbowali również przygód w różnych zgrupowaniach motocyklowych, tych związanych z CofP, jak i stowarzyszeniach niezależnych (gromadzących np. posiadaczy konkretnego modelu motocykla). Przy różnych okazjach jednak spotykaliśmy się i rozpoznawaliśmy jako księża, którzy mają konkretną pasję. Z tych początkowo zupełnie przypadkowych spotkań, w grupie kilku kolegów-księży, rozwinął się pomysł wspólnych „spacerów na dwóch kółkach”. Kolejne, te krótsze i te dłuższe wypady, stały się miejscem rozmów i rozmyślań nad jakimś wspólnym ulokowaniu się w świecie motocyklistów.